Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Diyarbakır °C

İYİ Parti Diyarbakır’da seçim güvenliği toplantısı yaptı

İYİ Parti Diyarbakır’da seçim güvenliği toplantısı yaptı

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı, Diyarbakır İl Başkanlığın ev sahipliğinde, Diyarbakır, Batman ve Bingöl teşkilatlarıyla seçim işleri ve seçim güvenliği konularında çalışma yapmak üzere toplandı.

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı, Ankara Milletvekili Şenol Sunat Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, Genel Merkezden Genel İdare Kurulu Üyesi, Seçim İşleri Bşk. Yrd. Burcu Akçaru, YSK Temsilcisi, Seçim İşleri Bşk. Yrd. Av. Mustafa Tolga Öztürk, Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa ve çok sayıda partililer katıldı.

Toplantıda söz alan İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı, Ankara Milletvekili Şenol Sunat şöyle konuştu:

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak bugün Diyarbakır’dayız. Diyarbakır İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde, Diyarbakır, Batman ve Bingöl teşkilatlarımızla seçim işleri ve seçim güvenliği konularında çalışma yapmak üzere toplandık. Yardımcılarımla birlikte Genel Başkanımız Sayın Meral

Akşener’in selam ve sevgilerini getirdik.

Ev sahibimiz Diyarbakır, Türkiye’nin toplam nüfusuna kıyasladığımızda 12. Sırada yer alırken,

Kişi Başına Düşen Milli Gelir sıralamasında 74. Sırada yer alıyor. Ülkemize sağladığı toplam gelir 41,25

Milyar TL ile 22. Sırada iken, bu katkı, Diyarbakırlı hemşerilerimizin cebine, ocağına yansımıyor. Kişi

Başına Düşen Milli Gelir 3843 USD. Son 10 yılda 563 Bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz bugün. Derslik başına düşen öğrenci sayısına göre Türkiye’deki sondan 5. il konumunda yer alıyor. Hastane yatak sayısı ve doktor sayısı ise Türkiye ortalamasının oldukça gerisinde bulunuyor. Bugün burada bulunan komşu illerimiz Bingöl ve Batman için ise daha vahim tablolar ile karşı karşıyayız.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşıyor.

Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artarak etkisini ağır bir biçimde gösteriyor.

Eğitimden sağlığa, ekonomiden adalete, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz etkilemekle kalmıyor, geleceğe yönelik umutlarını da yok ediyor.

Bu derin sorunlara çözümlerimiz ve bu çözümleri uygulayacak kadrolarımız hazır. Genel

Başkanımız Sn. Meral Akşener’in liderliğinde, kuruluşumuzdan bugüne hızla ilerlediğimiz iktidar yolunda, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’yi güneşli, huzurlu, bereketli günlere kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz.

Önümüzdeki seçim ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşıyor. Bu seçim, giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü, Partili Cumhurbaşkanlığı Sisteminden kurtulup, demokrasimizin güçleneceği, denge ve denetim sisteminin temin edildiği ve milletin temsilcilerinin söz sahibi olduğu Güçlendirilmiş

Parlamenter Sisteme geçmek için bir fırsattır. Ülkece güneşli, güzel günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz. İnanın, çok az kaldı…

Seçim güvenliği konusunun bütün vatandaşlarımızda endişe yarattığının farkındayız. İktidarı hedefleyen bir siyasi partinin Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçmen listeleri üzerinde kapsamlı incelemeler yapıyor, sağlıklı bir seçmen listesiyle seçimlere girebilmek için bugünden çalışıyoruz.

İtirazları yapacak, partimizi temsil edecek İl/İlçe Seçim Kurulu Üye ve Temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz. Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz. Seçime kadar ve seçim günü kullanacağımız İRİS – İYİ Parti

Raporlama ve İletişim Sistemi hazır. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz. Bütün bu çalışmaları seçime tek başımıza girecekmiş gibi yapıyor, bir arada olduğumuz 6’lı masadaki siyasi partilerle de koordineli bir şekilde yürütüyoruz.

Hepimizin bildiği gibi, “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız, Milletindir.” Millet iradesi de sandıkta tecelli edecektir. Sandık önümüze geldiğinde, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, her vatandaşımızın oyunun sonuçlara doğru yansıması için gereğini yapmak boynumuzun borcudur.

Çünkü, oy namustur. Bugün Diyarbakır ile başlattığımız, yarın Mardin’de ikincisini gerçekleştireceğimiz toplantılarımıza bütün yurt sathında devam edeceğiz. Nihayetinde, İYİ Parti farkını sahada olduğu gibi sandıkta da ortaya koyacağımızı göreceksiniz.

Bu vesileyle, bugün toplantımıza ev sahipliği yapan Diyarbakır İl Başkanımız Sn. Vejdin

Ensarioğlu’na ve Diyarbakır teşkilatımıza, toplantımıza katılan Batman İl Başkanımız Sn. Kısmet Çelik ve Batman teşkilatımız ile Bingöl İl Başkanımız Sn. Hasan Kızılboğa ve Bingöl teşkilatımıza teşekkür ediyorum.“

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.